Yaşlılar haftası ‘nda sağlıklı yaşlanma konferansı

Sağlıklı yaşlanma konferansı

Foto, Özgür Kocaeli

Mahallelerde hizmete açtığı 12 Emekli Evi ve yaşlı odaklı hizmetleri ile dikkat çeken İzmit Belediyesi Yaşlılara Saygı Haftası etkinlikleri kapsamında Yunus Emre Kültür Merkezi’nde “Sağlıklı Yaşlanma Osteoporoz “ konulu bir konferans düzenledi.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen konferansa Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Emekli Evi üyeleri, emekli dernekleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YAŞLI DOSTU ŞEHİRİZ

Sağlıklı Yaşlanma: Osteoporoz konferansında söz alan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit’in yaşlı dostu bir şehir olması adına pek çok çalışma yürüttüklerini ve 12 noktada yaşlılara hizmet veren emekli evlerinde yürütülen çalışmaları anlattı.

“Kendi varlığımız ve çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse, yaşlılarımız da bizim için o kadar önemli olmalıdır. Onların geniş ufukları, tecrübeyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, geçmişe ve bugüne olduğu kadar geleceğe de ışık tutan birer kaynaktır” diyen Başkan Doğan yaşlılık döneminin en önemli sağlık sorunlarından biri olan kemik erimesi ( osteoporoz) konusunda duyarlı olunması gerektiğini söyledi.

Sağlık alanında yaşanan gelişmelerle yaşlılık dönemini en güzel biçimde geçirmenin tek yolunun düzenli kontroller ve bilinçli bir yaşam sürmek olduğunu ifade eden Başkan Doğan “ Yaşlılar Haftası’nı kutluyor; minnet ve şükran duygularımla onların yaşama sevinçlerinin hiç eksilmemesini, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde bir ömür geçirmelerini dileyerek saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

AKADEMİSYENLER ANLATTI

“Oturum Başkanlığını Kocaeli Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erbil Dursun’un gerçekleştireceği konferansta Kocaeli Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Başkanı  Prof. Dr. Nigar Dursun tarafından” Osteoporoz(Kemik Erimesi), Romatizma ve İnme (Beyin Felci)” konularında, Kocaeli Üniversitesi, Tıp Fakültesi Psikiyatri ABD. Prof. Dr. Bülent Coşkun tarafından “İkinci Baharda Mutlu ve Huzurlu Yaşlanmak” konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Programa katılanlara Osteoporoz hakkında bilgilendirme kitapçığı ve Sağlıklı Bilgi Hareketi kitapçığı hediye edildi.

Bir cevap yazın