Ayak ayak-bileği ortezi2 Aralık 2017 Cumartesi günü Kocaeli İzmit Rehabilitasyon Merkezinde düzenlediğimiz Serebral Palsi Ortez Kursu’nda, Polonyalı arkadaşlarımız ve meslektaşlarımızla birlikte, serebral palside yürüme analizi ve ortezleme konularında bilgi paylaşımında bulunduk. Bu kursumuza ülkemizden bir çok meslektaşımız katıldı. Yürüme analizi ve ortezleme konusunda ülkemizde azımsanmayacak ölçüde eksiklikler ve yanlışlıklar bulunmaktadır. Bu kursumuzda bunların düzeltilmesi için teorik ve pratik çalışmalar yapıldı. Bu çalışmaların serebral palsili çocuklarımıza yararlıklar getirmesini dilerim.

This Post Has 4 Comments

 1. Bursa

  Arkadaşım mide kanseri ameliyati sırasında bacağının birini hissetmemeye başladı ama oturmasını istiyoruz çalışmak ıstiyor kendisi bunu nasıl yapabiliriz kalçadan hissetmiyor çünkü bi tarafı hissediyor sadece

  1. Prof. Dr. Erbil DURSUN
   Prof. Dr. Erbil DURSUN

   Bu dediklerinizle birşey diyebilmem imkansız. Yolunuz düşerse detaylı muayene etmek isterim. Geçmiş olsun.

 2. Nergis

  Merhaba, Tacikistan’dan bir arkadaşım oğlu SP hastası Türkiye gelmek ve tedavi olmak istiyor , hocam ne zaman gele bilir ve fiyat be olur ?

  1. Prof. Dr. Erbil DURSUN
   Prof. Dr. Erbil DURSUN

   Bu konuda 0-530-3711855 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. Hastanın yaşını, klinik durumunu bilmemiz gerekiyor ki daha detaylı bilgi verebilelim. Geçmiş olsun.

Bir cevap yazın