Basınçlı giysiler; hastalardan ölçüm alınarak yapılan ve hastaya vücudu hakkında bilgi vererek kas iskelet sistemini destekleyen giysilerdir. Bu giysiler postürü, vücut simetrisini destekler, deformiteleri düzeltmeye ve önlemeye yardım eder.  Böylelikle doğru hareketin ortaya cıkmasını, ve motor fonksiyonun gelişmesini saglar.

This Post Has 3 Comments

  1. selma yüksel

    merhabalar benim bi sorum olacak benim kardeşimkaza sonucu beli kırıldı seviviyesi t6 belinin tekerlekli sansalyeye mahkum oldu basınçlı giysi kullanabilirmi yoksa dokramı getirelim pr dr erbil dursunamı getirelim beni aydınlatırsanız çok memnun olurum saygılarımla

    1. Geçmiş olsun.
      Omurilik felcinde yapılabilecek pek çok tedavi vardır. En önemli konuların başında mesane (idrar kesesi) felcinin tedavisi gelir. T6 yaralanmasında hastanın fonksiyonel durumunu söyleyebilmek için zedelenmenin derecesi hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Bu da detaylı bir muayene ile ortaya konulabilir. Lütfen 0-530-3711855 numaralı telefondan randevu alınız.

    2. Bel ağrısı çok karışık bir konudur. Bilimsel veriler şunu bildirmektedir ki bel ağrısının çoğunlukla teşhisi konulamaz; bel ağrısının özellikli bir nedeni bulunamaz. Ancak bel ağrılarının %90 kadarı mekanik nedenlere bağlıdır. Bunun dışında romatizma, enfeksiyon, kemik erimesine bağlı kırıklar gibi nedenler bel ağrısından sorumlu olabilir. Öncelikle iyi bir muayene şarttır. Buna göre uygulanacak dikkatli tedaviler, hasta eğitimi, sabırlı takipler ile sonuca ulaşmak olanaklıdır. Bel ağrısı konusunda ülkemizde inanılmaz suistimaller yaşanmaktadır. Ayrıca sözünü ettiğiniz yer çekimsiz yürüme eğitimi cihazı bazı bel ağrısı olgularında kullanılabilir. Lütfen 0-530-3711855 numaralı telefondan randevu alınız. Geçmiş olsun.

Bir cevap yazın